Poszukiwania firmy.

Szukając firmy, która wykona Twoja nową stronę www musisz zadać sobie przede wszystkim pytanie jaka będzie jej funkcja. Czy strona zaprojektowana dla Twojej firmy ma być czysto informacyjna? Ma sprzedawać czy tylko informować? Jeżeli potrzebujesz stworzyć stronę www, która będzie strona informacyjną Twojej firmy to musisz podzielić całość informacji na temat Twojej firmy i usług w przejrzysty i prosty do nawigacji sposób. Najlepiej jest pogrupować informacje tematycznie lub zrobić podział ze względu na usługi lub produkty.

Tworzenie strony www.

Zaprojektowanie strony internetowej na przykład z branży motoryzacyjnej, która zajmuje się określonymi usługami na terenie Opola będzie zadaniem dość prostym. Wystarczy określić zasięg działania firmy. Ustalić rodzaj usług oraz produktów, które firma chce oferować i na podstawie tego stworzyć piękną i funkcjonalną stronę www, która będzie dopasowywała się do każdego rodzaju ekranu. Trzeba pamiętać o tym, że Opole jest miastem średniej wielkości, a co za tym idzie czasami warto rozszerzyć zasięg działalności o dodatkowe miejscowości w pobliżu. Zwłaszcza w kontekście tworzenia przyszłej kampanii reklamowej dla takiej firmy.

Konsultacje w Opolu.

Tworzenie strony internetowej warto skonsultować już na etapie projektowania z osobami, lub firmami odpowiedzialnymi za reklamę lub pozycjonowanie, ponieważ mogą oni już na tym etapie zasugerować ciekawe rozwiązania ułatwiające ich przyszłą pracę. Lepiej to zrobić od razu, może to zaoszczędzić dużo kosztów i przyspieszyć proces pozycjonowania.

Praca nad informacjami.

Zebranie całej dokumentacji i informacji potrzebnych na stronę może wyglądać jak nie lada wyzwanie – i zazwyczaj jest to bardzo pracochłonna część projektowania strony www. Zazwyczaj w małych firmach nie tylko w Opolu, zajmują się nią właściciele firm lub w większych firmach osoby odpowiedzialne w firmie za PR lub marketing. W obydwu przypadkach ważne jest, żeby teksty na stronę były przygotowane rzetelnie. Jeżeli masz wątpliwości co do poprawności tekstów pod względem ich jakości to warto zastanowić się nad wynajęciem tak zwanego redaktora, który przeredaguje teksty pod względem poprawności językowej. Usługa jest dodatkowa, ale czasami jest po prostu niezbędna.

Pierwsze wrażenie na Twoim kliencie z Opola.

Pamiętaj o tym, że pierwszego wrażenia nie da się zrobić dwa razy. Dlatego tak ważne jest, aby materiały na stronę www były tworzone przez osoby, które się na tym znają. Projektowanie strony na materiałach, które się są do końca poprawne i będą zmieniane w międzyczasie powoduje niepotrzebny chaos i wydłuża czas realizacji Twojego zamówienia. Tworzenie strony najlepiej wyraźnie rozdzielić na część redakcyjną, gdzie wszystkie teksty dotyczące firmy będą już sprawdzone, przeredagowane i gotowe do publikacji oraz część projektowania – gdzie na prawidłowych materiałach będzie budowana komunikacja wizualna firmy z Twoim przyszłym klientem. Jeżeli masz wątpliwości to pamiętaj, że lepiej pytać od razu niż odkładać to na później, czasami pewnych zmian nie da się już dokonać jeżeli strona zostanie zaprojektowana i wdrożona. Po tym etapie proces jest ukończony i wszelkie zmiany, tak zwane głębokie mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami i wydłużającym się czasem realizacji zamówienia. Tego nie chce ani klient ani wykonawca.

Strony www projektowane na otwartym kodzie.

Kolejną ciekawą wskazówką dotycząca strony internetowej jest łatwość jej aktualizacji. My wierzymy, że technologie ogólnodostępne o otwartym kodzie, gdzie każdy może modyfikować i dopisywać swoje unikalne funkcjonalności, konfigurować bez ograniczeń, dopasowywać do swoich potrzeb, są po prostu najlepsze. Oprogramowanie tego typu zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji i dostosowania do potrzeb klienta.

Bezpieczeństwo i elastyczność.

Dzięki takim rozwiązaniom przy projektowaniu strony www klient posiada duże pole manewru, zwłaszcza gdyby chciał w przyszłości zatrudnić własnego pracownika na etat, który miałby zajmować się stroną internetową to szansa, że znajdzie pracownika biegłego w otwartych technologiach jest dużo większa, niż gdyby miał znaleźć pracownika wyspecjalizowanego w bardzo wąskiej branży IT. Do tego pracownik taki będzie dużo bardziej wszechstronny a klient będzie niezależny. Idealne rozwiązanie z punku widzenia klienta. Mieliśmy już kilku klientów z Opola i bardzo sobie chwalą nasze rozwiązania i polecają je dalej innym.

Podsumowując kwestie tworzenia strony www.

Jako właściciel firmy lub osoba odpowiedzialna za stronę wizerunkową firmy musisz pamiętać o tym, że tworzenie strony www składa się z kilku etapów. Jednym z ważniejszych jest prawidłowe przygotowanie materiałów na stronę www. Muszą być dokładnie sprawdzone i zredagowane, chodzi o to, żeby w przyszłości nanosić na nie delikatne zmiany a nie wywracać co jakiś czas całą stronę firmową do góry nogami. Dlatego tak ważne jest, aby materiały na stronę www były przemyślane. Przechodząc dalej do projektowania strony www – sama część projektowania musi być na bieżąco konsultowana. Wszelkie niedomówienia wyjaśniane na bieżąco. Etap projektowania musi zakończyć się pełną zgodą i zadowoleniem klienta, bez tego nie można przejść dalej, czyli do wdrożenia strony www na serwer. W naszej karierze jeszcze nigdy do takiej sytuacji nie doszło, pewnie dlatego, że wiemy jak ważne jest partnerskie podejście do klienta.

Duużo taniej? Z newsletterem TAK!

Zawsze w pierwszej kolejności dowiesz się o promocjach, gratisach, konkursach i nowościach! Spamu nie wysyłamy. Możesz czuć się bezpiecznie :)

Sukces! Zapisaliśmy Cię na newsletter.